18. kolo hádzanárskej extraligy mužov

12.03.2006 Celý región

Tatran Prešov - ŠKP Bratislava 35:27 (14:13)\r\nNajviac gólov: Fuňak 8, Kozlov 6/2, Marušák 5/1 - Dudáš 7, Tarhai 6/1
pok. hody: 8/6 - 2/1
vylúčení: 6 - 5
rozhodovali: Černý a Hippík
650 divákov

Obidvom mužstvám nemožno uprieť snahu o peknú a rýchlu hádzanú, no na druhej strane hlavne v prvom polčase vyprodukovali veľké množstvo technických chýb. Hostia viedli najprv 5:3 v 11. min, potom aj 6:4, nasledovala domáca šnúra 4 gólov, po ktorej otočil Tatran na 8:6 vo svoj prospech. Policajti ale držali aj naďalej s favoritom rýchle tempo, dokázali vyrovnať na 8:8, neskôr na 10:10. V závere prvého dejstva bol stav 14:11 pre Prešov, nakoniec z toho bolo len tesné vedenie Prešova do prestávky 14:13. Po výmene strán mali Bratislavčania už len dva záblesky. Prvý keď otočili zo 16:14 na 16:17 a neskôr v 41. min vyrovnali na 20:20. Potom inkasovali 4 rýchle góly po sebe. Tréner majstra František Šulc navyše vystriedal v bráne Bražnika za Bakšu, ktorý sériou úspešných zákrokov svojich spoluhráčov upokojil. Policajti dali od toho času za necelých 20 minút len 7 gólov, kým Východniari až 15. O domácom víťazstve už v zostávajúcom priebehu nebolo pochýb.
(TASR)

HC THP Topvar Topoľčany - TJ Štart Nové Zámky 17:18 (6:11)
Najviac gólov: Kľačanský 7, Bačík 4 - Mojzes 6, Veres 2
pok. hody: 3/1 - 2/2
vylúčení: 8 - 7
ČK: Šupčík (Topoľčany) za 3 vylúčenia
rozhodovali: Brunovský a Čanda
600 divákov

MŠK SIRS Považská Bystrica - 1. MHK Košice 31:25 (16:10)
Najviac gólov: Straka 9, Toms 7/2, Krahulík a Maťaš po 5 - Farkašovský 13/2, Faith 6, Nuber a Urban po 3
pok. hody: 4/2 - 6/5
vylúčení: 6 - 7
rozhodovali: Agnesz a Sipos (obaja Maď. )